Tellimise tingimused

1.      Üldtingimused

1.1.             Üldised tellimise tingimused kehtivad iluvolu.eu klientide (edaspidi Klient) ja teenuse osutaja tellimiskeskuse iluvolu.eu (IluVõlu tellimiskeskus) vahel kaupade ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2.             iluvolu.eu on Teenuse osutaja poolt IluVõlu Maailm OÜ reg. 12658762 loodud internetikeskkond,  mille vahendusel toimub toodete tellimine ja toodete vahendamine/toimetamine Kliendile.

1.3.             Üldised tellimise tingimused ei saa olla vastuolus Eesti Vabariigis kehtivate õigusnormidega ning vajadusel (vaidluste või puuduva informatsiooni puhul) on antud normidega täiendatud.

1.4.             Lisaks käesolevatele tellimise tingimustele reguleerivad Kliendi ja iluvolu.eu vahelisi suhteid iluvolu.eu  tooteinfo, hinnakiri, tellimise info ning väljakujunenud head tavad.

1.5.             iluvolu.eu jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi ja toodete hindasid ühepoolselt muuta oma tegevuse efektiivsuse, konkurentsivõimelisuse, edaspidise arenemise ja kaupade sortimendi täiendamise või reorganiseerimise eesmärgil. Tingimuste ja tootehindade muudatused ning täiendused jõustuvad alates nimetatud informatsiooni ilmumise momendist leheküljel www.iluvolu.eu. Kui Klient edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, siis Kliendi jaoks kehtivad tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimused, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

1.6.             iluvolu.eu ja Klient soovivad teha koostööd iluvolu.eu internetilehekülje www.iluvolu.eu kaudu käesolevas dokumendis sätestatud tingimustel.

1.7.             iluvolu.eu internetileheküljel tellimust vormistades ning ettemaksu sooritades kinnitab Klient, et ta on tutvunud tellimise tingimustega ja on nendega nõus.

1.8.             Toodete juures olevad pildid on illustratiivse tähendusega.

 

2.      Hinnakiri

2.1.             iluvolu.eu  tellimiskeskuses pakutavate toodete hinnad on toodud eurodes ning ilma kohaletoimetamise kuluta ja sisaldavad käibemaksu.
2.2. Kauba kohaletoimetamise hind sõltub Kliendi poolt tellimuse vormistamisel valitud kohaletoimetamise viisist.
2.3. iluvolu.eu jätab endale õiguse hindasid korrigeerida. Kui Klient edastas oma tellimuse enne hinna muudatuse jõustumist, siis tema jaoks kehtib hind, mis oli ettemaksuarvel kajastatud tellimuse vormistamise momendil.

 

3.      Ostukorv ja tellimuse vormistamine

3.1.    Kliendi Ostukorv luuakse hetkel, mil ta on klikkinud nupule "Lisa ostukorvi."

3.2.     Toote Ostukorvi lisamine ei kohusta Klienti veel ostma.

3.3.    Klient saab muuta Ostukorvis olevate toodete kogust ning neid soovi korral Ostukorvist eemaldada.

3.4.    Ostukorvis olevad tooted on kuni tellimuse kinnitamiseni saadaval ka teistele iluvolu.eu  Klientidele.

3.5.    Tellimuse vormistamiseks vajutab Klient nupule "Kinnita Tellimus"

3.6.    Tellimuse vormistamisel valib Klient endale meelepärase kohaletoimetamise viisi ja maksemeetodi ning kontrollib, Saaja ja Maksja andmete õigsust.

3.7.    Tellimuses esitatud andmete täpsusest sõltub Kliendi poolt ostetud toodete häireteta kohaletoimetamine. Peale vajutamist nupule "Telli" saadetakse Kliendi e-posti aadressile automaatselt ettemaksuarve.

3.8.    Kui Kliendi e-posti aadressile ei ole 12 tunni jooksul peale tellimuse vormistamist saabunud tellimuse kinnitust, palume ühendust võtta info@iluvolu.eu

3.9.    Tellimuse leping loetakse sõlmituks juhul, kui Klient on 1 kalendripäeva jooksul tasunud tellimuse eest kogusumma arvel näidatud arvelduskontole.

3.10. Tasumata tellimused annuleeritakse, kui kalendripäeva jooksul pole laekumist toimunud ning kui Klient ei ole kontakteerunud ja kokku leppinud maksetähtaja pikenduses.

3.11.Juhul, kui Klient soovib pikemat maksetähtaega, tuleb tasuda 6 € ettemaksuarve alusel tasumisele kuuluvast summast ning makse sooritamisel märkida "Lisainfosse" kuupäev, millal soovitakse ülejäänud summa tasuda. Broneerimistasu ei kuulu tagastamisele, kui Klient tellimusest loobub.

3.12. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangaülekande kaudu . 

4.      Kohaletoimetamine

4.1.    Peale tellimuse lepingu jõustumist (Kliendipoolset arve tasumist) läheb Tellimus töösse.

4.2.    Tarneaeg on sõltuvalt tootest ja laoseisust  :

4.2.1   Kohe laos olevate toodete puhul 2-3 tööpäeva. Kohe laos olevaid tooteid on võimalik leida http://www.iluvolu.eu/339-kohe-olemas-tooted lehelt. 

4.2.2.  Tellitavate toodete puhul keskmiselt  7-14 tööpäeva. Tarneajast, mis on pikem, kui 14 tööpäeva teavitatakse klienti e-posti teel.

4.3.    Viivitusteta kohaletoimetamiseks palume olla hoolikad kohaletoimetamise andmete sisestamisel tellimuse vormistamisel.

4.5.    iluvolu.eu ei vastuta kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kaup on logistikapartneritele üle antud Kliendile lubatud kohaletoimetamise päevaks õigeaegselt, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest mida iluvolu.eu ei saanud mõjutada või ette näha.

4.6.    Kui toode puudub laost ning tellimust ei ole võimalik täita, siis võtab tellimiskeskuse töötaja kasutajaga ühendust ning pakub välja võimaliku uue tarneaja või toote asendamise teise tootega, või makstud raha tagastamise. Teenuse kasutajale tagastatakse raha viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 30 tööpäeva jooksul pärast tellimuse esitamist.

4.7.    Kliendil on võimalik valida järgnevate kohaletoimetamise viiside vahel:

4.7.1.     Smartpost,

4.7.2.     Post24

4.7.3.     Eesti post vahendusel Eesti Vabariigi piires

4.8.    Tellimuses esitatud andmete täpsusest ja õigsusest sõltub viivituste ja arusaamatuste vältimine kauba kohaletoimetamisel. iluvolu.eu , Eesti Post ja Smartpost ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.

4.9.    Sihtkoha muutumise korral palub iluvolu.eu Kliendil uued andmed teavitada nii kiiresti kui võimalik. Kui kaup on juba postitatud, ei ole sihtkoha muutmine enam võimalik.

4.10.Kui saadetis on iluvolu.eu poolt postitatud, saadetakse Kliendi e-posti aadressile selle kohta teavitus.

 

5.      Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine

5.1.    iluvolu.eu -l on õigus tühistada Kliendi tellimus juhul, kui arve eest ei ole tasutud 1 kalendripäeva või Kliendi poolt soovitud maksetähtaja jooksul.

5.2.    Kliendil on õigus peale tellitud toodete eest ettemaksu sooritamist kuid enne toodete kohaletoimetamist oma tellimus tühistada, teatades sellest iluvolu.eu e-postile vastavasisulises avalduses. Avalduses palume ka märkida oma arve/tellimuse number. Ettemaksuna tasutud 7 eur kliendile ei tagastata. Ülejäänud ettemaksuna tasutud summa tühistatud tellimuse eest tagastatakse Kliendi pangakontole 5 tööpäeva jooksul, kuid mitte kunagi hiljem kui 30 tööpäeva jooksul peale avalduse edastamist.

5.3.    Kui kaup ei sobi või ei vasta Kliendi ootustele, on tal õigus see tagastada 14 tööpäeva jooksul alates kauba kättesaamisest.

5.4.    Tagastatav kaup peab olema kahjustamata, kasutamata, siltidega, originaalpakendis ja korralikult pakitud. Raha tagastatud kauba eest laekub tagasi Kliendi pangakontole 14 tööpäeva jooksul, kuid mitte kunagi hiljem kui 30 tööpäeva jooksul alates kauba kättesaamisest iluvolu.eu poolt. Kauba tagastamiseks edastab Klient vastavasisulise teate e-posti teel.

5.5.    Kliendiga võetakse ühendust ja kooskõlastatakse kauba tagastamine esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 14 tööpäeva jooksul.

5.6.    Kauba tagastamise kulud kannab tellija.

5.7.    Kui Klient soovib tagastatava toote vahetada mõne teise toote või sama toote teise suuruse vastu, tasub Klient tagastava toote eest postikulu. Uue vahetatud toote postitamise eest tasub iluvolu.eu ühekordselt postikulu. Iga järgneva vahetuse eest tasub tellija.

5.8.    iluvolu.eu  kannab tagasisaatmise kulud juhul, kui kaup on kahjustustega, mida polnud välisel vaatlusel võimalik tuvastada ning mis pole tekkinud pakendi avamisel või kui kaup ei ole see, mida oli tellitud.

5.9.    Kui tagastatav toode on halvenenud ja halvenemine on põhjustatud asjaoludest, mis ei ole tingitud iluvolu.eu -st ning toote mittesihipärase kasutamise  tulemusena, on iluvolu.eu -l õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Kliendi poolt toote eest tasutud ning Kliendile tagastamisele kuuluva summaga.

6.      Lepingust taganemine

6.1.    Kui Teenuse kasutaja soovib tellimuse esitamise järgselt ja enne lepingu osutaja poolset täitmist lepingust taganeda, siis kohustub Teenuse kasutaja sellest võimalikult kiiresti Teenuse osutajale kirjalikult teatama. Kirjalik teade tuleb saata elektronposti aadressil info@iluvolu.eu.  E-maili tuleb märkida tellimuse number, millest soovitakse taganeda ning lisada Teenuse kasutaja kontaktandmed (eesnimi, perekonnanimi, tellimuse esitamise kuupäev, kontakttelefon).

6.2.    Kui taganemisavaldus jõuab Teenuse osutajani peale Teenuse osutaja poolset lepingu täitmist, siis toimub lepingust taganemine vastavalt E-poe Kasutuslepingu peatükile 5 „Toote tagastamine”.

6.3.    Teenuse osutaja kannab Teenuse kasutajale tasutud summa tagasi viivitamata, kuid mitte hiljem kui 30 tööpäeva jooksul alates lepingust taganemise teate kätte saamisest.

6.4.    Raha kantakse üle samale arvelduskontole, kust toimus selle laekumine Teenuse osutajale.

7.      Garantii

7.1.    Teenuse osutaja vastutab tootjast tulenevate kaupade puuduste ja vigade eest 7 päeva jooksul alates Teenuse kasutaja poolt kauba kätte saamise kuupäevast.

7.2.    Teenuse osutaja on kohustatud garantiiaja jooksul tekkinud vead kõrvaldama. Juhul, kui vigade kõrvaldamine ei ole võimalik, on Teenuse osutaja kohustatud kauba välja vahetama. Juhul, kui Teenuse osutajal puudub võimalus kauba välja vahetamiseks, tagastab ta raha Kliendile.

7.3.    Garantii ei kehti:

7.3.1.     kui viga on tekitatud kauba valesti või sihipäratust kasutamisest;

7.3.2.     kui viga on tekkinud pakendi valesti avamisest;

7.3.3.     kui viga on tekkinud kauba valest käsitlemisest;

7.3.4.     kui viga on tekkinud kauba tavapärasest kulumisest;

7.3.5.     kui originaal pakend on avatud või lõhutud;

 

8.      Isikuandmed ja nende kasutamine

8.1.    iluvolu.eu lehekülastuste ja tellimuste vormistamise käigus kogutud infot ja isikuandmeid käsitletakse konfidentsiaalsena ja seda ei avaldata kolmandatele osapooltele. Klient annab selge ja teadliku nõusoleku Teenuse osutajale enda isikuandmete töötlemiseks.

8.2.    iluvolu.eu  kasutab Kliendi esitatud informatsiooni ainult Kliendi ostutellimuse täitmiseks

8.3.    Registreeritavate isikuandmete koosseisu kuuluvad andmed Kliendi tellimuse kohta - perekonnanimi, eesnimi (eesnimed), tänav, maja, korteri number, asula või linn, postiindeks, telefoninumber, aadress, tarnimise viis, kasutatud makseviis, tellimiskeskuse Kasutuslepinguga nõustumine, tellimise pakkumiste saatmisega nõustumine, elektronposti aadressil vabatekstina sisestatud märkused.

8.4.    Kliendi isikuandmeid, mis on vajalikud kauba vahendamiseks tellijani edastakse kulleriteenust osutavaile ettevõttele.

 

9.      Muud tingimused

9.1.    Käesolevates tingimustes reguleerimata küsimustes juhinduvad Klient ja iluvolu.eu Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest ning pooltevahelisi suhteid reguleerivatest teistest aktidest.

9.2.    Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui Lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Kliendil kui iluvolu.eu -l õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või kohtusse.